Hamburger z marynowanym burakiem

Hamburger z marynowanym burakiem główne zdjęcie przepisu
Pomimo kiepskiej pogody grill w piątek musi być ! Pomysł na buraka w hamburgerze podpatrzyłam od Andrzeja Polana i to jest naprawdę super pomysł, bardzo dobrze smakuje !!! 

Składniki

 3 porcji
 1. Ok 440 g mięsa mielonego wołowego
 2. 3 bułki hamburgerowe
 3. kilka plastrów marynowanego buraka (gotowany/pieczony burak pokroić w cienkie plastry, przyprawić octem, miodem, solą, pieprzem, kilkoma kroplami oliwy z oliwek i do lodówki na noc)
 4. sałata,
 5. pomidor, 
 6. cebula cukrowa, 
 7. ogórek kiszony, 
 8. papryczka jalapeno
 9. Keczup,
 10. majonez
 11. Sól,
 12. pieprz,
 13. ocet, 
 14. miód, 
 15. oliwa z oliwek

Przygotowanie

 1. Mięso przyprawić solą, pieprzem i dobrze wyrobić - uformować 3 kotlety do hamburgerów. Warzywa pokroić, buraki przygotować dzień wcześniej ( ugotować albo upiec do miękkości, pokroić w cienkie plastry i przyprawić octem wymieszanym z miodem, solą, pieprzem i kilkoma kroplami oliwy z oliwek - wstawić do lodówki.

  Hamburger z marynowanym burakiem krok przepisu 1 zdjęcieHamburger z marynowanym burakiem krok przepisu 1 zdjęcieHamburger z marynowanym burakiem krok przepisu 1 zdjęcie
 2. Mięso usmażyć na grillu u mnie elektryczny, pod koniec położyć na grillu przekrojone bułki. Jak wszystko jest gotowe to składać hamburgery : bułka z jednej i drugiej strony majonezem, odrobina keczupu, mięso i dużo warzyw. Hamburger z burakiem świetne połączenie, super smakuje - polecam😋

Komentarze